ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|הימורי סוסים|Winner|רדיו|ליגות נמוכות|אתנה|בריאות וכושר|קופה אמריקה|יורו עד 19 נשים
עובד קראוס
בן 31, סוכן שחקנים ויועץ פוליטי. היה עיתונאי ב"ידיעות אחרונות", "קול ישראל", הערוץ הראשון ועיתונים שונים בחו"ל. סוכן שחקנים משנת 1995, מייצג מעל 40 כדורגלנים ישראלים וזרים.
טורים אחרונים

מכבי נפרדת מאבי נמני
17/05/2008
סה"כ 59 תמונות
          הכדורגל הישראלי איבד שחקן נדיר
סוכנו של אבי נמני, עובד קראוס, בטור פרידה אישי: "אבי יקר, תודה שהענקת לי את הזכות להיות איתך בכל דקה. הכדורגל הישראלי כבר מרגיש בחסרונך"

מהיום, רשימת השחקנים אותה אני מייצג מתייתמת מהשם הכי גדול שלה, שהיה בה ושיהיה בה. לא רק מבחינת איכות הכדורגלן, כמו גם בגלל האישיות הנדירה והגדולה שיש באבי נמני.

כשהחליט בקיץ 2003 שאהיה סוכנו, התרגשתי כפי שלא התרגשתי מעולם. עשרות עסקאות, חלקן בחו"ל, הפקת ארוויזיון, הסתודדויות עם אנשי הכדורגל והפוליטיקאים המרכזיים ביותר בעולם – לא הרטיטו את לבי כמו הרגע בו התחלתי לטפל אולי בגדול הכדורגלנים הישראלים בדורנו ובכלל.

ההתחלה היתה קשה – התמודדות מתישה עם הסיטואציה הבלתי-אפשרית של הגלייתו ממכבי ת"א. ביום אחד היינו צריכים לארגן מסיבת עיתונאים ולדאוג שבתוך שעות יספיק אבי להמריא עם הנבחרת למשחק ידידות ברוסיה. הכל דפק כמו שעון וכשהבקיע למחרת את שער הניצחון לישראל במוסקבה, אמר לאחד מחבריו כי כנראה החיבור ביני לבינו בא משמיים...

במבט לאחור, זו היתה משימה קשה, מורכבת ומאבק שהצריך כוחות-על שלא חשבתי שיש לי אותם. היום אני יודע שהאנרגיות של אבי, הם אלו שהעניקו לי את הכח לצלוח בגדול כל תחנה בדרך. כשאתה עם אבי נמני, יש בך תחושת מחוייבות מתמדת ללא הפסקה.

לפני המעבר הבלתי-נשכח לבית"ר, בדקנו אופציות לגיחה אחרונה לחו"ל, כי אחרי הכל אם יש פספוס מסויים בקריירה המושלמת של אבי נמני – זו העובדה שלא שיחק במועדון ענק בחו"ל. להכין קלטת עם ביצועיו לא היתה הבעיה ואין מי שלא התרשם ממנו, אך מכיוון שהיה מדובר בעסקה כספית גדולה – האפשרויות לא היו רבות.


רשימת השחקנים התייתמה. אבי נמני נפרד ממכבי (אור שפונדר)
רשימת השחקנים התייתמה. אבי נמני נפרד ממכבי (אור שפונדר)

בתחילת השנה הענקתי לאבי, כמזכרת, את תוכנה של אותה קלטת ב-DVD, שכל איש כדורגל שצפה בה, בישראל ובעולם.

כולם ידעו שלנמני היו איכויות עולמיות, איכויות שכל שחקן ישראלי בדור הזה יכול רק לחלום עליהם. כמו שאני מכיר אותו, הוא לא צפה בה... אבי לא מסתכל לאחור, לא מתרפק על הנוסטלגיה ובכלל – לא מאוהב בעצמו כמו כוכבים במעמדו. מבחינתו – כל תחנה בדרך היא היסטוריה.

למתבונן מבחוץ, לא יכול להיות שמץ של מושג כמה אמיתי וטהור הקשר של נמני עם אוהדיו ובכלל עם הקהילה. לא רק השתתפות באירועי שמחות, אלא עשרות אם לא מאות של ביקורים אינטימיים ודיסקרטיים מול ילדים, נזקקים, חולים ואנשים עם בעיות שעצם מראהו של נמני מולם – העלה על פניהם חיוך ששווה הכל.


אבי נמני. לא הביט לאחור (אור שפונדר)
אבי נמני. לא הביט לאחור (אור שפונדר)

מבול הפניות לאישיות ידועה כמו אבי הוא כמעט בלתי אפשרי ועוד יותר בלתי אפשרי זה להגיע לכל אירוע, לכל מקום ולדאוג להשיב לכל אחד באופן אישי. בניגוד ללקוחות אחרים, אבי נמני ממש התעקש לתת לכל אחד את תשומת הלב באופן אישי ולא דרך מכתבים או גלויות.

העבודה עם אבי נמני היתה מרתקת. הוא סמכותי, רוצה את המילה האחרונה, אך תמיד יודע להתייעץ ולקבל דעה מקצועית.

גם אחרי שנים של ותק בעולם הכדורגל, לא ידעתי מיהו באמת אבי נמני ומה מסתתר מאחורי הסטאר המיתי הזה. ככל שנמשכה עבודתנו, התאהבתי בו יותר ויותר. לא רק שעלתה בידי הזכות לטפל בו כשחקן, אלא שהרווחתי חבר אמיתי. כזה שלא שוכח אף פעם את יום ההולדת שלי, נמצא שם תמיד שצריך אותו ויודע לתת כבוד שמשאיר אותך ללא מילים.

רק לעתים רחוקות, הוא מרשה לעצמו להגניב חיוך ולשמחתי גרמתי לו להרבה כאלו, עד שהדבקתי לו, בינינו, את הכינוי "נוטלה", על כך שהוא מתוק כמו השוקולד הממכר...


עובד קראוס נפרד מאבי נמני
עובד קראוס נפרד מאבי נמני

כמה שאבי נמני גדול - ככה הוא אדם צנוע ונחבא אל הכלים. בורח מאור הזרקורים ומתנהל כאדם פשוט. עמך לכל דבר, שיתנהג בסבלנות ובסובלנות לכל אדם אותו יפגוש ולא חשוב מיהו. בעל ואב המסור לאשתו וילדיו ולמרבה הפלא, למרות כל עיסוקיו ושגרתו, לא יגרע דקת איכות אחת ממשפחתו.

רבים תהו כיצד יכול הקהל של מכבי ת"א להעניק אהבה עיוורת ובלתי-מתפשרת לאבי נמני? התשובה נעוצה בהדדיות שביחסים ביניהם. הקהל מחצין את אהבתו בפומבי ואבי המופנם במקצת מחזיר לו בענק בכל פרמטר שהוא. לא לחינם דמעו אוהדי מכבי עם פרידתם מאלילם: גם הם יודעים שלא היה וספק אם יהיה כמו אבי נמני.

הכדורגל הישראלי ומכבי ת"א ימשיכו הלאה, אך כבר היום ניתן לחוש בחסרונו של המלך. יכולתי להמשיך ולהפליג – אך אשאיר משהו לפרק מיוחד בספר שלי.

אבי יקר, תודה על שהענקת לי את הזכות להיות איתך בכל דקה. אני עצוב לאבד את השחקן הגדול ביותר שלי, אך שמח להמשיך ולהרוויח חבר אמת נדיר.
RSS RSS  הדפס  שלח לחבר  הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...
כדורגל ישראלי
כדורגל עולמי
כדורסל ישראלי
כדורסל עולמי
ספורט אחר
אולימפי
ארגוני ספורט
אקסטרה

219:12